Fotoğraflar

Mekan Apart Ilıca Otel için detaylı fotoğraflar

 

TERMAL SUYUN ÖZELLİKLERİ

Suyun Sıcaklığı : 40-42 ºC ‘dir.

Renk ve tonu : Renksiz, kokusuz, kendine özgü tadı olan bir sudur.

Kimyasal özellikleri bakımından: Florürlü karışık nitelikte termomineralli sudur.

Suyun PH değeri : 6.27

Toplam Mineralizasyonu : 1318 mg/lt

Ayrıca su, kalsiyum, sülfat, bikarbonat ve karbondioksitli, florürlü, termal minareli doğal termomineral  özelliğe sahiptir.

Karacasu  Kaplıcası’nın Faydaları

Bolu  Karacasu  Kaplıcası’nın 3 türlü şifa yöntemi vardır. Bunlar banyo,  içme ve İnhalasyon (Buhar teneffüsü) tedavisi olarak gruplandırılmaktadır. Bu yöntemler şifa sağladığı hastalıklar ve uygulamalar bakımından farklılıklar göstermektedir. Bolu kaplıcaları banyo olarak, romatizma hastalıklarında, kadın hastalıklarında, buğulama yöntemi ile nefes darlığı kalp hastalıkları ve tansiyon düzenlemesinde tedavi sağlar.

Banyo Tedavisinin Faydaları

Tedavi unsuru olarak :  İnflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartit gibi noninflamatuvar eklem hastalılarının tedavisinde şifa sağlar.

Tamamlayıcı tedavi unsuru olarak : Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde şifa sağlar.

Rehabilitasyon amacıyla tedavi : Stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında olumlu etkileri vardır.

İçme Tedavisinin Faydaları

Osteoporozda (kemik erimesi) tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir, ayrıca karaciğer ve safra yolları, mide bağırsak hastalıklarında oldukça etkili bir tedavi sağlar.

 

İnhalasyon (Buhar teneffüsü) Tedavisinin Faydaları

Nefes Darlığı ve bazı Kalp Hastalıkları, Hipertansiyonu (Yüksek Tansiyon) rahatsızlıklarında düzenleyici etkisi bulunmaktadır.

 

Rezervasyon Yap!